Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nedostatok bytov v Bratislave sa tak skoro nevyrieši. Len na prvý krok sa čaká mesiace (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

pan suchánek je to pekný príspevok

je fajn že sa tejto teme niekto venuje. A je smutné zaroven , že Váš blog, na ktorom je evidentne odrobené kopec práce, má čítanosť ani nie 200. A kedže je tam už druhý den asi ani nebude mat vyššiu pretože dnes všetko prehlusí korona. Skoda , pretože ak by ste napríklad napísali pár riadkov o vplyve rannej praženice na denný výkon, čítanosť by pravdepodobne bola v násobkoch vyššia . Neklesajte ale na duchu. Blog nezapadne. Ak sa dá a je odvaha mohli by ste prípadne blog doplnit aj o skusenosti developerov, ktorý hovoria o cenníkoch. Kladné stanovisko magistrátu X000eur/byt . Kladné stanovisko mestskej časti X00/ byt. O úlohe poradcov v tejto hre. O tom ako príslušný zodpovedný úradník magistrátu chodil svojho času do práce na Porsche. O absolútne nezvládnutom územnom pláne nie len Bratislava resp. chorom územnom plánovaní vo všeobecnosti. O sprivatizovaní stavebných úradov politikmi . O ich neobjektívnosti , strannosti a neodbornosti. O praktikách rôznych výpaľníkov. A nakoniec aj o tom, že napriek všetkému tomuto marazmu a prekážkam vznikajú u nás krásne stavby a za to treba podakovat developerom. Ešte krátka reakcia k územnému plánovaniu co všeobecnosti- u nás predsa už 30 rokov žiadne plánovanie nie je. A už ani nikdy nebude a byt nemôže, pretože štát ani mestá nemajú pozemky ani kapitál. Takže nemôžu okrem dialnice už nič plánovat. Môžeme hovoriť iba o územnej regulácii a jej zásadách, ale nie o plánovaní. Toto všetko súvisí s ekonomikou a nastavením štátnej správy a samosprávy a chcelo by to, aby sa stalo témou aj programového vyhlásenia novej vlády, pretože kto chce stavat byty , mal by mať aj nástroj v podobe dobrého zákona. Ten čo sa už 10 rokov pripravuje na ministerstve je iba verziou 50-ky. Vzorom by mohla byt napríklad Ceská vezria alebo Estonska verzia , kde stav. povolenie vybavuje počítač. V Cesku zákon po jeho neúspešnom implementovani v minulom volebnom období je dnes premiérska téma. Máme novú štátnu tajomníčku v ktorej gestcii pravdepodobne bude aj tento "nový" stavebný zákon. Verme len, že Vaše blogy zaujmú aj na ministerstve. a vaša skúsenost bude môct byt pretavená do tvorby nového zákona. Inak verejnosti je táto téma ukradnutá a v podstate nemá ju prečo zaujímať. U nás je developer triedny nepriateľ a na tom sa obávam nič nezmení, pretože takto ako to je dnes je to v politickom záujme ...
držím palce a píšte..
 
Hodnoť

Ako prvoaprílový vtip je to dobré.

Čistá demagógia a snaha pripraviť čitateľov o rozum.
Stačí sa pozrieť na nové návrhy a každému je jasné, o čo ide - maximalizovať zisk a o nič sa nestarať. Vďaka akciám ako národný futbalový, národné tenisové a pod. je v ich okolí kritický nedostatok parkovacích miest. Doplácajú na to ľudia, ktorí naokolo bývajú.
V BA je veľa stavieb, ktoré sa nikdy nemali povoliť. Tí, ktorí tu píšu takéto nezmysly pritom obchádzajú mestské stavebné úrady a tlačia na pílu. V akých autách jazdia oni, rašej nenapíšu. Nemajú problém zaplatiť pár "palikov" bez chrbtovej kosti.
Nemám problém so stavbami na okraji, v obytných zónach. Mám problém s tým, že sa zbytočne zastavali plánované dopravné koridory, atď. Typický príklad je zóna na Nivách. 1,5 roka zatvorená kľúčová križovatka, developer si robí čo sa mu len zachce. Zamestnanci firiem z bussiness centier parkujú všade, vrátane vnútroblokov. 20-poschodové opachy postavené rovno oproti oknám obytných blokov. Toto by 60 km na západ neprešlo.
Snaha pisateľa o "dostatočný počet nových bytov" je chvályhodná, ale dosť priehľadná a trápna - ja osobne som za posilnenie právomoci stavebných úradov a striktné doržiavanie platných regulácií, vrátane prísnych postihov.
 


Najčítanejšie


 1. Rudolf Pado: O čom Sulík pod Tatrami decentne mlčí 8 704
 2. Michal Májek: Maturita po novom 2 171
 3. Iveta Kompišová: Prvá žena - nositeľka Nobelovej ceny za mier - bola rodáčka z Prahy 2 163
 4. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 2 009
 5. Janka Cigániková: Podarilo sa! Zaborská stiahla pozmeňovák, ktorý robí z kňazov zdravotníckych pracovníkov 1 959
 6. Denis Kinski: Hana Maciuchová nás navždy opustila 1 509
 7. Věra Tepličková: O kráľovstve na dve polovice 1 295
 8. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej 1 292
 9. Maroš Chmúrny: Vydierač a nové sako pre Pellegriniho 1 144
 10. Sebastián Lukáš Šedo: Kotlebova strana sa rozpadá. Máme mať ale dôvod na radosť? 829

Rebríčky článkov


 1. Marcel Karvay: 24601
 2. Július Kovács: Róbert Kaliňák šéf Slovenskej mafie
 3. Lubomir Zahora: Umenie švov
 4. Patrik Lenčéš: Kostoly na Slovensku: Zatvorené pre ľudí, otvorené pre nebo.
 5. Miriam Studeničová: Sila celku zvíťazí!
 6. Boris Mlsna: Vakcíny verzus testy? Testy športovcom pomáhajú, no riešením je len vakcína
 7. Štefan Vidlár: D O J E M
 8. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej
 9. Marek Zajac: Prečo sa mnohým ľuďom nedarí nájsť si vhodného partnera
 10. Jaroslav Polaček: Napriek korone predkladáme ambiciózny a transparentný rozpočet


Už ste čítali?